چرا دیتاسنتر پارس آنلاین

تا قبل از وجود یک مرکز داده (دیتاسنتر – Data Center) استاندارد در ایران، بسیاری از سازمان‌ها، بانک‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی چاره‌ای جز دریافت خدمات از دیتاسنترهای خارج از کشور نداشتند. این مسئله، صرف نظر از ملاحظات امنیتی، هزینه‌های سنگینی را به کاربران ایرانی تحمیل می‌نمود.

گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین، فعالیت خود را از سال ١٣٧٨ و در ابتدا با ارایه خدمات دسترسی به اینترنت آغاز نمود. این گروه برای تکمیل زنجیره‌ خدمات خود به مشتریان، در سال ١٣٨٣، مجوز رسمی ایجاد مرکز داده اینترنتی (IDC — Internet Data Center) را از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات دریافت و برای اولین بار در ایران، اقدام به ایجاد مرکز داده (دیتاسنتر)‌ اینترنتی نمود. فاز اول این مرکز در ساختمان مرکزی گروه شرکت‌های پارس‌آنلاین تاسیس شد و پس از آن با سرمایه‌گذاری قابل توجه، مرکز داده‌ جدیدی در فضایی به مساحت ۶۵۰۰ متر مربع، در پارک فناوری اطلاعات پردیس تاسیس و از سال ۱۳۸۶ به بهره‌برداری کامل رسید. این مرکز، اولین و بزرگترین مرکز داده اینترنتی بخش خصوصی در کشور به شمار می رود که با پیشرفته‌ترین تجهیزات روز دنیا مجهز گردیده است.

دیتاسنتر پارس آنلاین

فضای امن و محصور دیتاسنتر پارس آنلاین

دیتاسنتر پارس آنلاین اکنون با بکارگیری جدیدترین و پیشرفته‌ترین امکانات، تجهیزات، فناوری‌ها و استانداردهای روز دنیا، کلیه نیازهای متقاضیان این نوع خدمات را در داخل کشور تامین نموده است. این مرکز با تکیه بر دو دهه تجربه در حوزه فناوری اطلاعات و ارتباطات، مشتریان خود را از مزایای کامل یک دیتاسنتر مدرن و استاندارد، با ویژگی‌هایی اعم از امکان کنترل و نظارت مستقیم بر خدمات، پشتیبانی بهتر، سرعت، امنیت بالاتر و کاهش هزینه‌ها بهره‌مند گردانیده است.

خدمات و سرویس‌های دیتاسنتر پارس آنلاین

مطابقت این مرکز با استانداردهای حرفه‌ای، تاکنون مورد تایید بسیاری از سازمان‌های نظارتی کشور در صنایع استراتژیک قرار گرفته است. بسیاری از مشتریان خدمات دیتاسنتر پارس آنلاین، علاوه بر تامین نیازها در حوزه خدمات مرکز داده، بسیاری از نیازهای ارتباطی و امنیتی خود را نیز از طریق خدمات ارتباطی پارس آنلاین مرتفع نموده‌اند.

برخی از خدمات ارتباطی و امنیتی دیتاسنتر پارس آنلاین

  • اتصال خصوصی، امن و پرظرفیت نقطه مورد نظر مشتری (معمولا دفاتر مرکزی) به سرورهای خود با استفاده از خدمات شبکه اختصاصی انتقال داده (VPN) در شبکه ارتباطی پارس آنلاین
  • تامین ظرفیت‌های بالا و پهنای باند اختصاصی برای داده‌های پر مخاطب کشور همچون فروشگاه‌های آنلاین، تامین‌کنندگان نرم‌افزارهای کاربردی iOS و Android و تولیدکنندگان محتوا، فیلم و …
  • ایجاد شبکه‌های خصوصی دسترسی به سرورهای مشتری برای مخاطبان آنها در کنار تامین اینترنت با پوشش کشوری
  • ارتباط درون شبکه‌ای (Inter Connection) بین سرورهای میزبانی شده در دیتاسنتر پارس آنلاین حسب درخواست مشتریان

تاسیسات مکانیکی دیتاسنتر پارس آنلاین

تاسیسات مکانیکی و زیرساختی در تضمین دسترس‌پذیری و پایداری حداکثری دیتاسنترها، نقش بسزا و تعیین‌کننده‌ای را ایفا می‌کنند. به طور مثال، تجهیزات تاسیساتی مراکز داده با تنظیم دما، رطوبت و تهویه هوا بر طبق استانداردهای بین‌المللی و همچنین تامین مداوم جریان برق، حتی در صورت وقوع حوادث پیش‌بینی نشده، نیازمندی‌های لازم را برای کارکرد بدون وقفه دیتاسنترها فراهم می‌کنند.

تاسیسات مکانیکی دیتاسنتر پارس آنلاین
سیستم سرمایشی
دیزل ژنراتورهای سالن یک

دیتاسنتر پارس آنلاین از شروع فعالیت خود، همواره توجه ویژه‌ای را به بُعد تاسیساتی و مطابقت آن با استانداردهای بین‌المللی داشته است. این مرکز برای بکارگیری جدیدترین فناورها و استانداردهای روز دنیا، تاکنون سرمایه‌‌های عظیمی را به توسعه تجهیزات تاسیساتی خود اختصاص داده است.

مرکز عملیات شبکه دیتاسنتر پارس آنلاین

کارشناسان و متخصصین ما در مرکز عملیات شبکه (NOC – Network Operations Center) دیتاسنتر پارس آنلاین، با نظارت بدون وقفه (۲۴ / ۷ / ۳۶۵) بر کارکرد صحیح زیرساخت ارتباطی و فعالیت‌های مرکز داده، مشکلات فنی ایجاد شده را به محض وقوع شناسایی نموده و با عکس‌العمل سریع و به موقع، از اختلالات احتمالی جلوگیری و پایداری دیتاسنتر را در تمام ساعات شبانه روز پایش می‌کنند. با کمک این مرکز، زمینه دسترس‌پذیری حداکثری (۹۹.۹۹%) دیتاسنتر فراهم شده و کنترل کیفیت دیتاسنتر پارس آنلاین به بهترین شکل ممکن انجام می‌شود. دسترس‌پذیری (Availability) یک مرکز داده، به مدت زمانی گفته می‌شود که آن مرکز در شرایط عملیاتی قرار داشته باشد.

مرکز عملیات شبکه پارس آنلاین
ناک پارس آنلاین

جهت انجام مشاوره پیرامون خدمات دیتاسنتر با شماره تلفن ۸۲۲۰۸۱۴۴ تماس حاصل فرمایید و یا از طریق فرم سفارش آنلاین درخواست خود را ثبت کنید.
بازدید مجازی از دیتاسنتر پارس آنلاین

مشاوره تلفنی: ۸۲۲۰۸۱۴۴