سرور خصوصی مجازی

سرور اختصاصی مجازی

سرور خصوصی مجازی (Virtual Private Server — VPS) یا به اختصار سرور مجازی (وی پی اس)، بیشتر امکانات یک سرور واقعی (اختصاصی) را داراست، اما میزان منابع سخت افزاری آن با استفاده از جدیدترین نرم‌افزارها و شیوه‌های مجازی‌سازی تعریف شده‌ است. این نوع سرویس، مناسب افراد، شرکت‌های کوچک یا نوپایی است که به سرور اختصاصی (Dedicated Server) نیاز دارند، اما توجیه اقتصادی لازم را برای اجاره کامل یک سرور اختصاصی ندارند.

مزایای سرور مجازی

سرور مجازی به علت استفاده از سخت افزار بهتر در سرور مادر و دسترسی به منابع مازاد سخت‌افزاری، در مقایسه با سرور اختصاصی هم سطح خود دارای کارایی بالاتر و بهتری می‌باشد. همچنین از آنجایی بخش زیادی از مسائل مربوط به نگهداری و امنیت شبکه بر عهده سرویس دهنده می‌باشد، کاهش هزینه‌های مربوط به نگهداری، از دیگر مزیت‌های این نوع سرورها محسوب می‌شود.

سرور مجازی ابری پارس آنلاین، خدمتی همانند سرور خصوصی مجازی است، با این تفاوت که روی زیرساخت یک دیتاسنتر ابری به مشتریان ارایه می‌شود. این ویژگی‌ موجب شده تا امکان بهره‌برداری از قابلیت‌های پیشرفته رایانش ابری مانند پویایی در میزان مصرف منابع، سرعت بالا در ایجاد سرویس، امنیت و مقیاس‌پذیری بالا در این سرویس میسر شود. شما هم اکنون می‎‌توانید سرور مجازی ابری خود را از طریق پُرتال خدمات ابری دیتاسنتر پارس آنلاین سفارش دهید و در کمتر از یک دقیقه تحویل بگیرید!

شرایط استفاده از خدمات مرکز داده

مشاوره تلفنی: ۸۲۲۰۸۱۴۴