اشتراک فضا در دیتاسنتر (Colocation)

اشتراک فضا

یکی از امکانات کارآمد و موثر در مراکز داده، وجود امکان به اشتراک‌گذاری فضا برای موسسات و سازمان‌های بزرگ است. با استفاده از این امکانات، سازمان‌ها و موسساتی که به فضایی برای قرار گرفتن سرورهای پرقدرت خود با پشتوانه پهنای باند پرظرفیت نیاز دارند، می‌توانند از خدمات هم مکانی (Colocation) یا خدمات اشتراک فضا در دیتاسنتر استفاده نمایند. شرکت‌ها، موسسات و سازمان‌ها، گاه با صرف وقت و هزینه‌های هنگفت، اقدامات پراکنده و ناقصی را برای ایجاد یا توسعه دیتاسنتر انجام داده‌اند که در بیش‌تر موارد آنها را از دست‌یابی به نتیجه‌ مطلوب باز داشته است.

خوشبختانه تجارب ناموفق گذشته باعث شده است تا در سال‌های اخیر استقبال خوب و گسترده‌ای از دیتاسنترهای بخش خصوصی از سوی سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی به عمل آید، به طوری که امروزه اشتراک فضا یکی از رایج‌ترین و پرتقاضاترین خدمات دیتاسنترهای خصوصی به شمار می‌رود.

پارس آنلاین از سال‌ها پیش، بخش بزرگی از فضای دیتاسنتر خود را به ارایه خدمات اشتراک فضا اختصاص داده است و اکنون این امکان برای شما فراهم است تا با قرار دادن سرور و تجهیزات مورد نظر خود در دیتاسنتر پارس آنلاین، از مزایای یک دیتاسنتر استاندارد همچون فضای مجهز به امکانات پیشرفته امنیتی، تهویه هوا و کنترل رطوبت، فضاهای اختصاصی برای میزبانی سرورها، سیستم‌های اعلام و اطفاء حریق، سیستم تامین برق اضطراری و … اطمینان حاصل نمایید. افزون بر این، دیتاسنتر پارس آنلاین، امنیت فیزیکی و ارتباطی سرورها و تجهیزات شما را تا حد بسیار زیادی تضمین می‌نماید.

امکان میزبانی سرورها و تجهیزات شما و ارایه خدمات اشتراک فضا، از یک یونیت تا فضای کامل (یک یا چند رک) با مشخصات زیر توسط دیتاسنتر پارس آنلاین فراهم شده است:

Specification CL-A CL-B
Data Center Zone Regular High Traffic
Rack Space 1 Unit 1 Unit
Traffic Unlimited Unlimited
Dedicated Routable IPv4 Address 1 1
Switch port (1Gbps) 1 1
Redundant Cooling
Rack dimensions 60 cm (W) x 100 cm (D) min. 60 cm (W) x 80 cm (D) min.
Uninterruptible power supply (UPS)
Reverse DNS
Network Availability 99%
365/24/7 Customer Support
Add-On
100GB Traffic*
Switch Port (1Gbps)
Dedicated Firewall (UTM Bundle-IPS,VPN,Antivirus,Content Filtering,Load Balancer) – Call
1585

* آستانه مصرف منصفانه ماهیانه ترافیک در دیتاسنتر:
ترافیک داخل کشور رایگان، ترافیک ارسال (Send) بین الملل رایگان، ترافیک دریافت (Receive) بین الملل تا سقف 10% ترافیک ارسال بین الملل رایگان و مازاد آن بر اساس تعرفه ترافیک محاسبه می‌گردد.

شرایط استفاده از خدمات مرکز داده

مشاوره تلفنی: 1585