خبرها و مقالات

مرکز عملیات شبکه (NOC) و نقش آن در دسترس‌پذیری مراکز داده

۱۶ مرداد ۱۳۹۸

مرکز عملیات شبکه یا Network Operations Center (به اختصار NOC) که در محاوره فنی "اِن اُ سی" یا "ناک" نیز نامیده می‌شود، یک مقر کنترل و مانیتورینگ است که سازمان‌ها و شرکت‌های بزرگ، برای مدیریت شبکه‌های کامپیوتری و نظارت بر کارکرد صحیح زیرساخت ارتباطی خود ایجاد می‌کنند.

ادامه خبر ...

قابلیت افزونگی و پایداری (N+1 Redundancy) در مراکز داده

۱۲ مرداد ۱۳۹۸

این روزها بسیاری از سازمان‌ها و کسب و کارها با کمک مجموعه‌ای از سیستم‌های اطلاعاتی، خدمات خود را در حوزه‌های گوناگون به کاربران عرضه می‌کنند، اما یک ساعت قطعی یا اختلال در سرویس آنها می‌تواند خسارات مالی، کاهش اعتبار و سلب اعتماد کاربران را به همراه داشته باشد. اولین گام برای تضمین پایداری و دسترس‌پذیری یک سرویس، استقرار تجهیزات در مراکز داده‌ای است که بر طبق استانداردهای معتبری ایجاد شده باشند. یکی از مهمترین ویژگی‌های چنین مراکزی، قابلیت افزونگی N+1 یا N+1 Redundancy نام دارد.

ادامه خبر ...

استاندارد TIA-942 و طبقه‌بندی مراکز داده براساس TIER

۳۰ تیر ۱۳۹۸

انجمن صنعت ارتباطات (Telecommunications Industry Association — TIA) به عنوان مرجع معتبری برای توسعه و تدوین استانداردهای صنعتی در حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات شناخته می‌شود. این انجمن که صلاحیت آن به عنوان “سازمان توسعه استانداردها” (SDO) به تایید موسسه استاندارهای ملی آمریکا (ANSI) رسیده است.

ادامه خبر ...

مدل‌های ارایه سرویس ابری

۲۴ تیر ۱۳۹۸

دسترسی کاربران به رایانش ابری، اغلب از طریق مدل‌‌های ارایه سرویس ابری فراهم می‌شود. هر یک از این مدل‌ها، کاربرد مشخصی داشته و دارای مزایای منحصر به فردی می‌باشند که نیازهای سازمان‌ها را در حوزه‌های گوناگون تامین می‌کنند. انتخاب مدلی که برای کسب و کار مورد نظر کارآمد باشد، نیازمند آشنایی و مطالعه هر یک از این مدل‌ها و مطابقت قابلیت‌های آنها با نیازهای سازمانی می‌باشد.

ادامه خبر ...

اوپن استک (OpenStack) چیست و چرا آینده رایانش ابری را رقم خواهد زد؟

۱۸ تیر ۱۳۹۸

در سال ٢٠١٠ مجموعه اقداماتی تحت عنوان پروژه Nebula با قصد یکپارچه‌سازی وب‌سایت‌های سازمان فضایی ناسا انجام شد که منجر به دستاورد عظیمی در حوزه رایانش ابری گردید. این پروژه که اکنون OpenStack نامیده می‌شود، یک پلتفرم نرم‌افزاری متن باز (Open Source) برای رایانش ابری است که در ابتدا با همکاری مشترک شرکت Rackspace و سازمان ناسا طرح‌ریزی شده است.

ادامه خبر ...

پنج ویژگی مهم بهترین مراکز داده

۱۶ تیر ۱۳۹۸

یکی از دغدغه‌های اصلی سازمان‌ها و کسب و کارها، انتخاب بهترین زیرساخت داده‌ای برای میزبانی اطلاعات مهم و حساس است. شناسایی و گزینش بهترین مراکز داده‌ای که از تمام جوانب، مورد اعتماد باشند، نیازمند در نظر گرفتن ملاحظاتی خاص است تا صاحبان کسب و کارها بتوانند با خاطری آسوده و اطمینان کامل، تصمیمات مهم و حیاتی را در جهت تحقق اهداف مورد نظر خود اتخاذ کنند.

ادامه خبر ...
12