راهکارهای جامع ارتباطی

برای برقراری ارتباط بین نقاط یک شبکه ارتباطی در محیط‌های شهری، روستایی و کشوری، از تجهیزات، بسترها و شبکه‌های گوناگون ارتباطی استفاده می‌شود که رایج‌ترین آنها عبارتند از ارتباطات رادیویی بی‌سیم (Wireless)، ارتباطات بر بسترهای فیبر نوری، شبکه‌های کابلی و سیمی (شبکه تلفن) و ارتباطات ماهواره‌ای (VSAT). با کمک راهکارهای جامع ارتباطی (Total Solutions)، امکان بهره‌برداری همزمان از شبکه خصوصی انتقال داده‌ها (VPN) و دسترسی پرسرعت به شبکه اینترنت از طریق یکی از بسترهای ارتباطی فوق و یا ترکیبی از این بسترها، به صورت کاملا اختصاصی و امن ایجاد می‌شود. بدین ترتیب، نیازهای مشتریان سازمانی در راستای بهره‌مندی از خدمات دیتاسنتر اختصاصی نیر برآورده می‌شود.

پیش نیاز‌ها

ایجاد و بهره‌برداری هر یک از شبکه‌های ارتباطی فوق، نیازمند اخذ پروانه فعالیت از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی می‌باشد و تامین تجهیزات پیشرفته، هزینه‌های نگهداری، نصب و راه‌اندازی این شبکه‌ها نیز، سرمایه‌گذاری مناسبی را می‌طلبد. گروه شرکت‌های پارس آنلاین، تنها اپراتور بخش خصوصی کشور است که موفق شده است تمام پروانه‌های مرتبط را از سازمان تنظیم مقررات دریافت نماید و شبکه‌های ارتباطی و امکانات مربوط به هر یک را در سراسر ایران ایجاد کند. این پروانه‌ها عبارتند از:

راهکارهای جامع ارتباطی

 • FCP — Fixed Communication Provider
  ( سابقا: PAP — Private Access Provider )
 • IDC — Internet Data Center
 • SAP — Satellite Access Provider
 • VoIP — Voice over IP

چه مشتریانی می‌توانند از خدمات جامع ارتباطی استفاده نمایند؟

راهکارهای جامع ارتباطی برای مشتریانی است که:

 • نیازهای ارتباطی متنوع دارند (مانند شبکه خصوصی انتقال داده‌ها و پهنای باند اختصاصی اینترنت)،
 • دارای نقاط و شعب متعدد و پراکنده در سراسر کشور هستند،
 • برقراری ارتباط برای تمام نقاط مورد نظر آنها، تنها از یک بستر ارتباطی امکان پذیر نباشد.
هاب ماهواره‌ای پارس آنلاین
مرکز داده پارس آنلاین

در چنین شرایطی، ارایه دهنده خدمات ارتباطی باید این توانایی را داشته باشد تا انواع نیازهای ارتباطی (مانند شبکه خصوصی اینترانت و دسترسی پرسرعت به اینترنت) را برای مشتری فراهم نموده و این سرویس‌ها را به تمام نقاط مورد نظر مشتری نیز ارایه کند. خدمات جامع ارتباطی پارس آنلاین، برای مشتریانی طراحی شده است که به طور معمول ناچارند، ارتباطات مورد نیاز خود را از چندین ارایه دهنده مختلف تامین نمایند و در اکثر مواقع برای پیاده‌سازی شبکه اختصاصی انتقال داده‌های خود (VPN)، راهی جز استفاده از بستر عمومی اینترنت ندارند. در چنین شرایطی، شبکه مورد استفاده مشتری، یکپارچه نخواهد بود و به علت وجود چند سرویس‌دهنده‌ مختلف، مشتری کیفیت یکسان و پشتیبانی متمرکز دریافت نخواهد کرد و شبکه خصوصی ایجاد شده بر بستر عمومی اینترنت نیز به اندازه کافی پایدار و امن نخواهد بود.

استفاده از راهکارهای جامع ارتباطی پارس آنلاین چه مزیت هایی دارد؟

امتیاز راهکارهای جامع ارتباطی پارس آنلاین، رفع محدودیت‌هایی است که در قسمت قبل به آنها اشاره شد. پارس آنلاین به عنوان سرویس دهنده‌ای واحد از طریق بسترهای متنوع ارتباطی خود، انواع خدمات ارتباطی مورد نیاز مشتریان را با کیفیتی یکسان و پشتیبانی متمرکز ارایه می‌کند. اگر دفتر مرکزی موسسه یا سازمان شما در تهران، و دفاتر تابعه آن (شعبه بانک، دفتر شهرستان یا نمایندگی و…) در سایر نقاط کشور قرار دارند، پارس آنلاین تمامی این دفاتر محلی و سایر نقاط مورد نظر شما را از طریق راه‌های ارتباطی زیر پوشش می‌دهد:

 • ارتباطات زمینی: شبکه سیمی (ADSL – Dialup) و شبکه فیبر نوری (لینک‌های NxSTM1-E1)
 • ارتباطات رادیویی: شبکه بی سیم (WiFi – Wireless)
 • ارتباط ماهواره‌ای: شبکه VSAT

خدمات فوق این امکان را برای شما فراهم می‌کنند تا:

 • شبکه خصوصی انتقال داده‌ای (VPN) مستقل از شبکه عمومی اینترنت داشته باشید،
 • در هر نقطه از شبکه خود، دسترسی پرسرعت به اینترنت برقرار کنید،
 • خدماتی با کیفیت تضمین شده (SLA)، معین و یکسان دریافت نمایید،
 • از پشتیبانی یکپارچه و متمرکز خدمات بهره‌مند شوید،
 • امکان بهره‌برداری از مجهزترین و بزرگترین مرکز داده (Data Center) بخش خصوصی در کشور را داشته باشید. (در صورتی که امکان میزبانی سرورهای اطلاعاتی خود را نداشته باشید و تمایل دارید تا اطلاعات سازمانی شما در دیتاسنتری استاندارد و با استفاده از سرورهایی قدرتمند میزبانی شوند، می‌توانید از خدمات فضای کاملا اختصاصی (Colocation و Cage) دیتاسنتر پارس آنلاین استفاده کنید.)

راهکارهای جامع ارتباطی پارس آنلاین، دغدغه شما را برای بهره‌مندی از ارتباطاتی پایدار، امن و دیتاسنتری استاندارد از بین می‌برند و شما را از صرف هزینه‌های اضافی برای ایجاد این امکانات در محل ساختمان‌های خود، بی‌نیاز می‌کند.

مشاوره تلفنی: ۸۲۲۰۸۱۲۰