خبرها و مقالات

آغاز ارائه خدمات ابری گروه شرکت های پارس آنلاین به عنوان اولین ارائه دهنده خدمات ابری (IaaS) در کشور

۲۲ شهریور ۱۳۹۶

رایانش ابری یا Cloud Computing امکانی است که در آن منابع پردازشی مورد نیاز کاربردهای فناوری اطلاعات در ظرفیت ­های بالا و بسیار منعطف با استفاده از تکنولوژی ­های شبکه و اینترنت در دسترس عموم قرار می گیرد.
خدمات زیرساختی فناوری اطلاعات بر روی ابر یا Cloud Infrastructure as a Service که به آن به اختصار IaaS نیز گفته می شود، نوعی از رایانش ابری است که در آن سرویس دهنده مجموعه امکاناتی از قبیل منابع پردازشی، قابلیت ­های ذخیره­ سازی و امکانات شبکه را بصورت آنلاین و خودکار در اختیار کاربران قرار می دهد. تحویل این نوع خدمات آنی بوده و انتخاب منابع مورد نیاز، اعمال تغییرات تقریبا لحظه­ ای در منابع، پرداخت هزینه و سفارشی سازی بوسیله خود کاربر و به عبارت دیگر بصورت Self-Service انجام می شود.

ادامه خبر ...

اهواز دروازه ترانزیت ارتباطات بین الملل شد/ استاندارد بودن شبکه ملی اطلاعات بر اساس شاخص های کیفی.

۸ خرداد ۱۳۹۶

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اهواز گفت: برای ترانزیت ارتباطات بین المللی به عراق، استان خوزستان و شهر اهواز را انتخاب کرده ایم تا تبدیل به دروازه بین الملل اینترنت شود. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی در مراسم افتتاح مرکز تبادل ترافیک داده شبکه ملی اطلاعات و دروازه بین الملل اهواز که امروز، 4 خردادماه برگزار شد، با گرامی داشت یاد و خاطره 135 شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در فرمایشات خود تأکید کردند که مردم در جریان خدماتی که نظام و دولت برای بهبود شرایط زندگی آنها انجام میدهند، قرار گیرند.

ادامه خبر ...

سند نقشه راه طرح رادیو پرظرفیت و دسترسی 4G تدوین و ابلاغ شد.

۸ خرداد ۱۳۹۶

تدوین برنامه جامع به منظور تولید سامانه انتقال رادیویی پرظرفیت و دسترسی رادیویی 4G، بر اساس اهداف تدوین شده در کمیته تخصصی صنعت، پژوهش و فناوری در برنامه ششم توسعه، از سوی وزارتخانه به پژوهشگاه، ابلاغ شد.

به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، با تدوین این سند، راهبردها و برنامه های اجرایی کلان در سطح ملی و وظیفه و نقش هر یک از ذینفعان و فعالان حوزه رادیو پرظرفیت و دسترسی 4G مشخص و تبیین شده است.

ادامه خبر ...

از سوی رگولاتوری: اپراتورهای برتر ارایه دهنده اینترنت پرسرعت در زمستان 95 معرفی شدند.

۸ خرداد ۱۳۹۶

معاون سازمان تنظیم مقررات از اعلام نتایج رتبه بندی استانی اپراتورهای ارایه دهنده اینترنت پرسرعت (ADSL) براساس نظرسنجی مردمی در زمستان سال 95 خبر داد. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، حسین فلاح جوشقانی معاون نظارت و اعمال مقررات این سازمان با اشاره به این مطلب گفت: ارزیابی و رتبه بندی اپراتورهای ارایه دهنده ADSL براساس نظرسنجی از ۳۵ هزار کاربر سرویس اینترنت پرسرعت (ADSL) و با هدف ایجاد فضای رقابتی سالم و شفاف در بین اپراتورها و ارتقای سطح کیفی و کمی این سرویسها انجام شده است.

ادامه خبر ...

پروژه “تدوین نقشه راه، نیازمندی ها و ارائه برنامه اجرایی بومی سازی فناوری SDN ” با موفقیت انجام شد.

۸ خرداد ۱۳۹۶

پروژه “تدوین نقشه راه، نیازمندی ها و ارائه برنامه اجرایی بومی سازی فناوری SDN “با موفقیت انجام و نسخه نهایی اسناد مربوطه به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ارائه شد. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با عنایت به اینکه فناوری SDN یکی از مهمترین فناوری ها در بخش شبکه و تجهیزات مبتنی بر IP است. این فعالیت در راستای اجرای سند راهبردی برنامه ششم توسعه کشور جهت تحقق اهداف “تولید و بکارگیری کالاهای راهبردی داخلی (شامل تجهیزات شبکه مبتنی بر IP)” و “رصد، پژوهش و ارتقاء دانش در فناوری های نوین”، تعریف و اجرا شد.

ادامه خبر ...

نتایج نظرسنجی مکانیزه از کاربران سرویسهای فناوری اطلاعات

۸ خرداد ۱۳۹۶

نتایج اولین دوره نظرسنجی مکانیزه از مشترکان شرکتهای TCI ،FCPو FWA از طریق سامانه اندازه گیری میزان رضایت کاربران سرویسهای فناوری اطلاعات اعلام شد. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حسین فلاح جوشقانی معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، با اعلام این خبر گفت: این نظرسنجی پس از ایجاد سامانه بر روی بخش خدمات الکترونیک پورتال اینترنتی رگولاتوری در یک دوره سه ماهه از ۱۵ دی ماه سال ۹۵ تا ۱۵ فروردین ۹۶ انجام شده و نظر مشترکان در پنج شاخص کیفیت سرویس، سرعت، تعرفه، رسیدگی به شکایات، پشتیبانی و وفاداری مشترک به صورت مکانیزه سنجیده شده است.

ادامه خبر ...

مصوبه 253کمسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی

۲۲ اسفند ۱۳۹۵

بر اساس مصوبه 253 کمسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، ترافیک سرویس ها از تاریخ 1395/12/05 بر مبنای مجموع ترافیک ارسال و دریافت محاسبه خواهد شد. جزئیات این مصوبه در وب سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به آدرس www.cra.ir قابل رویت می باشد.

همچنین از تاریخ فوق شیوه محاسبه ترافیک شبانه در بسته های جدید تغییر نموده و به جای پرداخت یک سوم ترافیک مصرفی خود، شما می توانید با پرداخت فقط 5000 تومان در ماه در بین ساعات 2 الی 7 صبح از سرویس شبانه کاملا نامحدود بهره مند گردید.

ادامه خبر ...

حضور شرکت پارس نت در نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیاء ایران

۲۲ اسفند ۱۳۹۵

در ادامه فعالیت های شرکت فناوران پیشرو پارس نت در رابطه با ارائه خدمات اینترنت اشیاء، این شرکت در دومین کنفرانس و نمایشگاه تخصصی اینترنت اشیاء ایران که از تاریخ 30 بهمن تا 2 اسفند ماه در دانشگاه صنعتی امیر کبیر برگزار گردید، حضور فعال داشت.

در این نمایشگاه شرکت فناوران پیشرو پارس نت ضمن ارائه و نمایش آخرین راه حل های جامع خود در زمینه اندازه گیری هوشمند در حوزه های آب، برق و گاز، خدمات قابل ارائه توسط شرکت سیگفاکس و دیگر شرکت های فعال در اکو سیستم آنرا به نمایش عموم، متخصصان و مدیران حوزه های مرتبط قرار داد.

ادامه خبر ...

مجوزهای پارس آنلاین

۶ خرداد ۱۳۹۵

شرکت پارس آنلاین مجوزهای ذیل را از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی دارا می باشد. پروانه کسب فروشگاه های مجازی کشور به شماره ، پروانه ارائه خدمات دسترسی به اینترنت (ISP) ، پروانه ارائه خدمات انتقال داده ها از طریق ارتباطات ماهواره ایی، پروانه ارائه خدمات تلفن بین الملل اینترنتی (VoIP) ، پروانه تاسیس و بهره برداری مرکز خدمات داده اینترنتی ( Internet Data Center= I.D.C )، پروانه ایجاد و بهره برداری از شبکه ارتباطات ثابت (FCP).

ادامه خبر ...
12