چرا دیتاسنتر پارس آنلاین

تا قبل از وجود یک دیتاسنتر (مرکز داده=Data Center) استاندارد در کشور، بسیاری از سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی چاره ای جز دریافت خدمات از دیتاسنترهای خارج از کشور نداشتند. دیتاسنتر پارس آنلاین اکنون می تواند کلیه نیازهای متقاضیان این نوع خدمات را تأمین نموده و ایشان را از مزایای یک دیتاسنتر داخلی مانند امکان کنترل و نظارت مستقیم بر خدمات، سرعت و امنیت بالاتر اطلاعات و کاهش زمان و هزینه، بهره مند گرداند.
دیتاسنتر پارس آنلاین، طیفی از خدمات متنوع شامل سرور مجازی (VPS)، سرورهای اختصاصی (Dedicated Servers)، فضای اشتراکی یا خدمات هم مکانی (Colocation) و خدمات ویژه ای همچون دیتاسنتر اختصاصی (Cage) به همراه تأمین تجهیزات پیشرفته ارائه می نماید و در این راستا مطابقت آن با استاندارهای حرفه ای، تا کنون مورد تأیید بسیاری از سازمان های نظارتی کشور در صنایع استراتژیک قرار گرفته است.
همچنین بسیاری از مشتریان خدمات دیتاسنتر پارس آنلاین، علاوه بر تأمین نیازها در حوزه خدمات مرکز داده، بسیاری از نیازهای ارتباطی و امنیتی خود را نیز از طریق خدمات ارتباطی پارس آنلاین مرتفع نموده اند که به برخی از آنها در زیر اشاره شده است:

  • اتصال خصوصی، امن و پرظرفیت نقطه مورد نظر مشتری (معمولاً دفاتر مرکزی) به سرورهای خود با استفاده از خدمات VPN در شبکه ارتباطی پارس آنلاین.
  • تأمین ظرفیت های بالا و ویژه پهنای باند برای داده های پر مخاطب کشور همچون فروشگاه های آنلاین، تأمین کنندگان نرم افزارهای کاربردی IOS و Android و تولید کنندگان محتوا، فیلم و …
  • ایجاد شبکه های خصوصی دسترسی به سرورهای مشتری برای مخاطبان آنها در کنار تأمین اینترنت با پوشش کشوری.
  • ارتباط درون شبکه ای (Inter Connection) بین سرورهای میزبانی شده در دیتاسنتر پارس آنلاین حسب درخواست مشتریان.