سرور خصوصی مجازی

سرور مجازی

سرور خصوصی مجازی (Virtual Private Server — VPS) یا به اختصار سرور مجازی (وی پی اس)، به سروری گفته می‌شود که بیشتر امکانات یک سرور واقعی (اختصاصی) را داراست، اما منابع سخت افزاری آن با استفاده از جدیدترین نرم‌افزارها و شیوه‌های مجازی‌سازی به صورت مجازی تعیین شده‌اند.

این نوع سرویس، مناسب افراد، کسب و کارهای کوچک یا شرکت‌های نوپایی است که به یک سرور اختصاصی (Dedicated Server) نیاز دارند، اما توان یا توجیه اقتصادی اجاره کامل یک سرور اختصاصی را ندارند. سرور مجازی به علت استفاده از سخت افزار بهتر در سرور مادر و دسترسی به منابع مازاد سخت‌افزاری در مقایسه با سرور اختصاصی هم سطح خود دارای کارایی بالاتر و بهتری می‌باشد. همچنین از آنجایی بخش زیادی از مسائل مربوط به نگهداری و امنیت شبکه بر عهده سرویس دهنده می‌باشد، کاهش هزینه‌های مربوط به نگهداری از دیگر مزیت‌های این نوع سرویس محسوب می‌شود.

سرور ابری پارس آنلاین، خدمتی همانند سرور خصوصی مجازی است، با این تفاوت که بر روی زیرساخت یک دیتاسنتر ابری به مشتریان ارایه می‌شود و از ویژگی‌های پیشرفته فناوری رایانش ابری، از جمله پویایی در میزان مصرف منابع، سرعت بالا در ایجاد سرویس و همچنین امنیت و قابلیت مقیاس‌پذیری بالا بهره‌مند گردیده است. شما هم اکنون می‎‌توانید سرور مجازی ابری خود را از طریق پُرتال خدمات ابری دیتاسنتر پارس آنلاین سفارش دهید و در کمتر از یک دقیقه تحویل بگیرید!

شرایط استفاده از خدمات مرکز داده