اشتراک فضا در دیتاسنتر

یکی از امکانات کارآمد و موثری که در دیتاسنترها به وجود آمده، امکان به اشتراک گذاشتن فضا برای موسسات و سازمان‌های بزرگ است. با استفاده از این امکانات، سازمان‌ها و موسساتی که به فضایی برای قرار گرفتن سرورهای پرقدرت خود با پشتوانه پهنای باند پرظرفیت نیاز دارند، می‌توانند از خدمات اشتراک فضا یا خدمات هم مکانی (Colocation) یک دیتاسنتر استاندارد استفاده نمایند. شرکت ها، موسسات و سازمان‌ها گاه با صرف وقت و هزینه های بسیار اقدامات پراکنده و ناقصی را برای ایجاد یا توسعه دیتاسنتر انجام داده‌اند که در بیش‌تر موارد آن‌ها را از دست‌یابی به نتیجه‌ی مطلوب باز داشته است.

تجارب ناموفق گذشته، خوشبختانه باعث شده است که در سال های اخیر استقبال خوب و گسترده ای از دیتاسنترهای بخش خصوصی از سوی سازمان ها و شرکت های دولتی و خصوصی به عمل آید به طوری که اشتراک فضا امروزه یکی از رایج ترین و پر تقاضاترین خدمات یک دیتاسنتر خصوصی به شمار می رود.

پارس آنلاین از سالها پیش، بخش بزرگی از فضای دیتاسنتر خود را به ارائه خدمات اشتراک فضا اختصاص داده است و اکنون شما میتوانید با قرار دادن سرور و تجهیزات مورد نظر خود در دیتاسنتر پارس آنلاین از مزایای یک دیتاسنتر استاندارد همچون فضای مجهز به امکانات پیشرفته امنیتی، تهویه هوا و کنترل رطوبت، فضاهای اختصاصی برای میزبانی سرورها، سیستم‌های اعلام و اطفاءحریق، سیستم تأمین برق اضطراری و … اطمینان حاصل نمایید. افزون بر این، دیتاسنتر پارس آنلاین می‌تواند امنیت فیزیکی و ار تباطی سرورها و تجهیزات شما را تا حد بسیار زیادی تضمین نماید.

دیتاسنتر پارس آنلاین امکان میزبانی از سرورها و تجهیزات شما را با ارائه خدمات اشتراک فضا از یک یونیت تا فضای کامل یک یا چند رک با مشخصات زیر فراهم آورده است:

CL-B CL-A Specification
High Traffic Regular Data Center Zone
1 Unit 1 Unit Rack Space
Unlimited Unlimited Traffic
1 1 Dedicated Routable IPv4 Address
1 1 Switch port (1Gbps)
Green tick Green tick Redundant Cooling
60 cm (W) x 100 cm (D) min. 60 cm (W) x 80 cm (D) min. Rack dimensions
Green tick Green tick Uninterruptible power supply (UPS)
Green tick Green tick Reverse DNS
Green tick Green tick Network Availability 99%
Green tick Green tick 365/24/7 Customer Support
1,000,000 1,000,000 Setup fee (IRR)
1,900,000 1,600,000 Monthly Charge (IRR)

 

Monthly Price (IRR) Add-On
250,000 100GB Traffic
150,000 Switch Port (1Gbps)
Call Dedicated Firewall (UTM Bundle-IPS,VPN,Antivirus,Content Filtering,Load Balancer)
1,000,000 Weekly Tape Backup up to 100GB-One Week Retention

آستانه مصرف منصفانه ماهیانه ترافیک در دیتاسنتر: ترافیک داخل کشور رایگان، ترافیک ارسال (Send) بین الملل رایگان، ترافیک دریافت (Receive) بین الملل تا سقف 10% ترافیک ارسال بین الملل رایگان و مازاد آن بر اساس تعرفه ترافیک محاسبه می گردد.

شرایط استفاده از خدمات مرکز داده