اخبار و اطلاعیه

آغاز ارائه خدمات ابری گروه شرکت های پارس آنلاین به عنوان اولین ارائه دهنده خدمات ابری (IaaS) در کشور

۲۱ شهریور ۱۳۹۶

رایانش ابری یا Cloud Computing امکانی است که در آن منابع پردازشی مورد نیاز کاربردهای فناوری اطلاعات در ظرفیت ­های بالا و بسیار منعطف با استفاده از تکنولوژی ­های شبکه و اینترنت در دسترس عموم قرار می گیرد.

ادامه خبر ...

حضور دکتر محمود واعظی در مراسم افتتاح پروژه های شرکت پارس آنلاین در فاز سوم شبکه ملی اطلاعات

۲۸ تیر ۱۳۹۶

دکتر واعظی درمراسم افتتاح پروژه های پارس آنلاین اعلام کرد:

آینده ایران در گرو اینترنت اشیا است/ شفاف سازی رمز موفقیت پارس آنلاین.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در مراسم افتتاح پروژه های شرکت پارس آنلاین، گفت: آینده ایران به سمت اینترنت اشیا پیش می رود و هر شرکتی که در این مسیر حرکت کند، موفق می شود.

ادامه خبر ...

اهواز دروازه ترانزیت ارتباطات بین الملل شد/ استاندارد بودن شبکه ملی اطلاعات بر اساس شاخص های کیفی.

۸ خرداد ۱۳۹۶

معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در اهواز گفت: برای ترانزیت ارتباطات بین المللی به عراق، استان خوزستان و شهر اهواز را انتخاب کرده ایم تا تبدیل به دروازه بین الملل اینترنت شود. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمدجواد آذری جهرمی در مراسم افتتاح مرکز تبادل ترافیک داده شبکه ملی اطلاعات و دروازه بین الملل اهواز که امروز، 4 خردادماه برگزار شد، با گرامی داشت یاد و خاطره 135 شهید تازه تفحص شده دفاع مقدس، اظهار کرد: مقام معظم رهبری در فرمایشات خود تأکید کردند که مردم در جریان خدماتی که نظام و دولت برای بهبود شرایط زندگی آنها انجام میدهند، قرار گیرند.

ادامه خبر ...

سند نقشه راه طرح رادیو پرظرفیت و دسترسی 4G تدوین و ابلاغ شد

۸ خرداد ۱۳۹۶

تدوین برنامه جامع به منظور تولید سامانه انتقال رادیویی پرظرفیت و دسترسی رادیویی 4G، بر اساس اهداف تدوین شده در کمیته تخصصی صنعت، پژوهش و فناوری در برنامه ششم توسعه، از سوی وزارتخانه به پژوهشگاه، ابلاغ شد.
به گزارش روابط عمومی پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات، با تدوین این سند، راهبردها و برنامه های اجرایی کلان در سطح ملی و وظیفه و نقش هر یک از ذینفعان و فعالان حوزه رادیو پرظرفیت و دسترسی 4G مشخص و تبیین شده است.


ادامه خبر ...

از سوی رگولاتوری: اپراتورهای برتر ارایه دهنده اینترنت پرسرعت در زمستان 95 معرفی شدند.

۸ خرداد ۱۳۹۶

معاون سازمان تنظیم مقررات از اعلام نتایج رتبه بندی استانی اپراتورهای ارایه دهنده اینترنت پرسرعت (ADSL) براساس نظرسنجی مردمی در زمستان سال 95 خبر داد. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نقل از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، حسین فلاح جوشقانی معاون نظارت و اعمال مقررات این سازمان با اشاره به این مطلب گفت: ارزیابی و رتبه بندی اپراتورهای ارایه دهنده ADSL براساس نظرسنجی از ۳۵ هزار کاربر سرویس اینترنت پرسرعت (ADSL) و با هدف ایجاد فضای رقابتی سالم و شفاف در بین اپراتورها و ارتقای سطح کیفی و کمی این سرویسها انجام شده است.

ادامه خبر ...

انتشار مستند فنی راهنمای امداد برای رایانه های آلوده شده به باج افزار WannaCrypt .

۸ خرداد ۱۳۹۶

باتوجه به آلوده شدن تعدادی از رایانه های کشور به باج افزار WannaCrypt و راهنماها و راه حلهای منتشر شده در سایت های مختلف مبنی بر امکان بازیابی داده های رمز شده توسط باج افزار ها، مرکز ماهر ضمن انجام بررسی های فنی و دقیق مستند کاملی را در این خصوص منتشر کرد. به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، در این زمینه مرکز ماهر طی اطلاعیه ای توصیه هایی را ارایه کرد کاربران می توانند برای دریافت متن کامل مستندات به پایگاه اطلاع رسانی مرکز ماهر به آدرس https://certcc.ir مراجعه کنند.

ادامه خبر ...

پروژه “تدوین نقشه راه، نیازمندی ها و ارائه برنامه اجرایی بومی سازی فناوری SDN ” با موفقیت انجام شد.

۸ خرداد ۱۳۹۶

پروژه "تدوین نقشه راه، نیازمندی ها و ارائه برنامه اجرایی بومی سازی فناوری SDN "با موفقیت انجام و نسخه نهایی اسناد مربوطه به وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، ارائه شد.به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، با عنایت به اینکه فناوری SDN یکی از مهمترین فناوری ها در بخش شبکه و تجهیزات مبتنی بر IP است. این فعالیت در راستای اجرای سند راهبردی برنامه ششم توسعه کشور جهت تحقق اهداف "تولید و بکارگیری کالاهای راهبردی داخلی (شامل تجهیزات شبکه مبتنی بر IP)" و "رصد، پژوهش و ارتقاء دانش در فناوری های نوین"، تعریف و اجرا شد.

ادامه خبر ...

نتایج نظرسنجی مکانیزه از کاربران سرویسهای فناوری اطلاعات

۸ خرداد ۱۳۹۶

نتایج اولین دوره نظرسنجی مکانیزه از مشترکان شرکتهای TCI ،FCPو FWA از طریق سامانه اندازه گیری میزان رضایت کاربران سرویسهای فناوری اطلاعات اعلام شد.به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات حسین فلاح جوشقانی معاون نظارت و اعمال مقررات سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، با اعلام این خبر گفت: این نظرسنجی پس از ایجاد سامانه بر روی بخش خدمات الکترونیک پورتال اینترنتی رگولاتوری در یک دوره سه ماهه از ۱۵ دی ماه سال ۹۵ تا ۱۵ فروردین ۹۶ انجام شده و نظر مشترکان در پنج شاخص کیفیت سرویس، سرعت، تعرفه، رسیدگی به شکایات، پشتیبانی و وفاداری مشترک به صورت مکانیزه سنجیده شده است.

ادامه خبر ...

مصوبه 253کمسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی

۲۲ اسفند ۱۳۹۵

بر اساس مصوبه 253 کمسیون تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، ترافیک سرویس ها از تاریخ 1395/12/05 بر مبنای مجموع ترافیک ارسال و دریافت محاسبه خواهد شد. جزئیات این مصوبه در وب سایت سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به آدرس www.cra.ir قابل رویت می باشد.
همچنین از تاریخ فوق شیوه محاسبه ترافیک شبانه در بسته های جدید تغییر نموده و به جای پرداخت یک سوم ترافیک مصرفی خود، شما می توانید با پرداخت فقط 5000 تومان در ماه در بین ساعات 2 الی 7 صبح از سرویس شبانه کاملا نامحدود بهره مند گردید.

ادامه خبر ...
12