خبرها و مقالات

مدل‌های ارایه سرویس ابری

۲۴ تیر ۱۳۹۸

دسترسی کاربران به رایانش ابری، اغلب از طریق مدل‌‌های ارایه سرویس ابری فراهم می‌شود. هر یک از این مدل‌ها، کاربرد مشخصی داشته و دارای مزایای منحصر به فردی می‌باشند که نیازهای سازمان‌ها را در حوزه‌های گوناگون تامین می‌کنند. انتخاب مدلی که برای کسب و کار مورد نظر کارآمد باشد، نیازمند آشنایی و مطالعه هر یک از این مدل‌ها و مطابقت قابلیت‌های آنها با نیازهای سازمانی می‌باشد.

ادامه خبر ...

اوپن استک (OpenStack) چیست و چرا آینده رایانش ابری را رقم خواهد زد؟

۱۸ تیر ۱۳۹۸

در سال ٢٠١٠ مجموعه اقداماتی تحت عنوان پروژه Nebula با قصد یکپارچه‌سازی وب‌سایت‌های سازمان فضایی ناسا انجام شد که منجر به دستاورد عظیمی در حوزه رایانش ابری گردید. این پروژه که اکنون OpenStack نامیده می‌شود، یک پلتفرم نرم‌افزاری متن باز (Open Source) برای رایانش ابری است که در ابتدا با همکاری مشترک شرکت Rackspace و سازمان ناسا طرح‌ریزی شده است.

ادامه خبر ...

پنج ویژگی مهم بهترین مراکز داده

۱۶ تیر ۱۳۹۸

یکی از دغدغه‌های اصلی سازمان‌ها و کسب و کارها، انتخاب بهترین زیرساخت داده‌ای برای میزبانی اطلاعات مهم و حساس است. شناسایی و گزینش بهترین مراکز داده‌ای که از تمام جوانب، مورد اعتماد باشند، نیازمند در نظر گرفتن ملاحظاتی خاص است تا صاحبان کسب و کارها بتوانند با خاطری آسوده و اطمینان کامل، تصمیمات مهم و حیاتی را در جهت تحقق اهداف مورد نظر خود اتخاذ کنند.

ادامه خبر ...

آغاز ارائه خدمات ابری گروه شرکت های پارس آنلاین به عنوان اولین ارائه دهنده خدمات ابری (IaaS) در کشور

۲۱ شهریور ۱۳۹۶

رایانش ابری یا Cloud Computing امکانی است که در آن منابع پردازشی مورد نیاز کاربردهای فناوری اطلاعات در ظرفیت ­های بالا و بسیار منعطف با استفاده از تکنولوژی ­های شبکه و اینترنت در دسترس عموم قرار می گیرد.

ادامه خبر ...