راه کارهای جامع ارتباطی

برای برقراری ارتباط بین نقاط یک شبکه ارتباطی در محیط های شهری و روستایی و یا در سطح کشور از تجهیزات و بسترهای ارتباطی مختلف استفاده می شود. رایج ترین این شبکه ها شامل ارتباطات رادیویی بی سیم (Wireless)، بسترهای فیبر نوری، شبکه های کابلی و سیمی (شبکه تلفن) و یا ارتباطات ماهواره ای (VSAT) می شود. این شبکه ها همچنین به عنوان بستری برای اتصال پرسرعت به شبکه جهانی اینترنت مورد استفاده قرار می گیرند.

راه کارهای جامع ارتباطی، خدماتی است که بوسیله آن، امکان بهره برداری همزمان از شبکه خصوصی انتقال داده ها و دسترسی پرسرعت به شبکه اینترنت از طریق یکی از بسترهای ارتباطی فوق و یا ترکیبی از این بسترها، به صورت کاملاً اختصاصی و امن ایجاد می شود. همچنین این راه کار، نیازهای مشتریان سازمانی را برای داشتن دیتاسنتر اختصاصی زیر پوشش خود قرار می دهد.

پیش نیازها

برای ارائه و بهره برداری از خدمات جامع ارتباطی، پیش نیازهای زیر باید فراهم باشد:

داشتن پروانه فعالیت در ایجاد شبکه های ارتباطی

ایجاد و بهره برداری از هر یک از شبکه های ارتباطی فوق مستلزم داشتن پروانه فعالیت از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و سرمایه گذاری مناسب برای تأمین تجهیزات پیشرفته و هزینه های نصب و راه اندازی و نگهداری این شبکه ها می باشد.

گروه شرکتهای پارس آنلاین تنها اپراتور بخش خصوصی است که توانسته است پروانه های مرتبط، شامل پروانه (FCP (Fixed Communication Provider) ،IDC (Internet Data Center) ،SAP (Satellite Access Provider سابقاً PAP، و VoIP را از سازمان تنظیم مقررات دریافت نماید و شبکه های ارتباطی و امکانات مربوط به هر یک را در سراسر ایران ایجاد کند.

چه مشتریانی می توانند از خدمات جامع ارتباطی استفاده نمایند

با توجه به دریافت این پروانه ها، راه کارهای جامع ارتباطی برای مشتریانی است که اولاً نیازهای ارتباطی متنوع دارند (مانند شبکه خصوصی انتقال داده ها و پهنای باند اختصاصی اینترنت) و ثانیاً دارای نقاط و شعبه های متعدد و پراکنده در سراسر کشور هستند و ثالثاً برقراری ارتباط برای تمام نقاط آن ها تنها از طریق یک بستر ارتباطی امکان پذیر نیست. در چنین شرایطی، ارائه کننده خدمات باید بتواند هم انواع نیازهای ارتباطی (مانند شبکه خصوصی اینترانت و دسترسی پرسرعت به اینترنت) را برای مشتری تأمین نماید و هم قادر باشد این خدمات را به تمام نقاط مورد نظر مشتری ارائه نماید. خدمات جامع ارتباطی که توسط پارس آنلاین ارائه می شود برای چنین مشتریانی طراحی شده است که به طور معمول ناچارند ارتباطات مورد نیاز خود را از چندین ارائه کننده مختلف تأمین نمایند و در اکثر مواقع برای اختصاصی کردن شبکه انتقال خود (VPN)، راهی جز استفاده از بستر عمومی اینترنت ندارند. در چنین شرایطی شبکه مورد استفاده مشتری یکپارچه نخواهد بود و به خاطر وجود سرویس دهنده های مختلف، مشتری کیفیتی یکسان و پشتیبانی متمرکز دریافت نخواهد کرد و شبکه خصوصی ایجاد شده او بر بستر عمومی اینترنت نیز به اندازه کافی پایدار و امن نخواهد بود.

استفاده از راه کارهای جامع ارتباطی پارس آنلاین چه مزیت هایی دارد

امتیاز راه کارهای جامع ارتباطی پارس آنلاین رفع همین محدودیت های اشاره شده درفوق است. پارس آنلاین به عنوان یک سرویس دهنده واحد، از طریق بسترهای متنوع ارتباطی خود، همه نوع خدمات ارتباطی مورد نیاز مشتریان را با کیفیتی یکسان و پشتیبانی متمرکز ارائه می کند.

اگر دفتر مرکزی موسسه یا سازمان شما در تهران و دفاتر تابعه آن (شعبه بانک، دفتر شهرستان یا نمایندگی و…) در سایر نقاط کشور قرار دارد، پارس آنلاین تمامی نقاط و دفاتر محلی شما را از طریق:

  • ارتباطات زمینی: شبکه سیمی  (ADSL –Dialup) و یا شبکه فیبر نوری (لینک های NxSTM1-E1)
  • ارتباطات رادیویی: بی سیم (Wifi- Wireless)
  • ارتباط ماهواره ای: شبکه VSAT

برقرار می کند و به شما امکان می دهد:

  • شبکه خصوصی انتقال داده ها (VPN) مستقل از شبکه عمومی اینترنت داشته باشید.
  • در نقاطی از شبکه خود که مایلید، دسترسی پرسرعت به شبکه اینترنت برقرار کنید.
  • خدماتی با کیفیت تضمین شده (SLA) معین و یکسان دریافت نمایید.
  • از پشتیبانی یکپارچه و متمرکز خدمات بهره مند شوید، و
  • همزمان امکان بهره برداری از مجهزترین و بزرگترین مرکز داده (Data Center) بخش خصوصی در کشور را داشته باشید.

اگر امکانات میزبانی سرورهای اطلاعاتی خود را ندارید و یا مایلید اطلاعات سازمانی شما در دیتاسنتر استاندارد و در سرورهای پرقدرت میزبانی شود، پارس آنلاین فضای کاملاً اختصاصی و استاندارد (Colocation-Cage) در دیتاسنتر خود به شما اختصاص داده و از طریق شبکه های ارتباطی فوق، اطلاعات شما را در دسترس کاربران در سراسر دنیا قرار می دهد.

راه کارهای جامع ارتباطی پارس آنلاین، دغدغه شما را برای داشتن ارتباطات پایدار و امن و دیتاسنتر استاندارد از بین می برد و شما را از صرف هزینه های اضافی برای ایجاد این امکانات در محل ساختمان خود، بی نیاز می کند.