درباره گروه پارس آنلاین

about1

 

گروه شرکت های پارس آنلاین با در اختیار داشتن مجموعه مجوزهای FCP ،SAP ،IDC   ،ISDP (سابقا PAPُ)  و  VoIP  و سرمایه گذاری مناسب در انتقال تکنولوژی روز دنیا به کشور، این قابلیت را دارد که با ارائه خدمات منحصر به فرد به عنوان یک اپراتور فعال و برتر در برقراری ارتباطات و ایجاد شبکه های گسترده در کشور ایفای نقش نماید به نحوی که هم اکنون اغلب سازمانهای دارای ابعاد متوسط، بزرگ و خیلی بزرگ از جمله دستگاههای اجرایی، بانکها، صنایع استراتژیک مانند صنعت نفت و غیره در حال استفاده از این خدمات جامع می باشند. گروه شرکت های پارس آنلاین متشکل از شرکت های زیر می باشد:

شرکت پارس آنلاین (Pars Online) دارنده پروانه ISDP و IDC

فعالیت خود را از سال 1378 در زمینه ارائه خدمات دسترسی به اینترنت آغاز نموده است. جزو اولین شرکت هایی است که با کسب مجوزهای ISP،ISDP و IDC نقش بسزایی در ارائه و توسعه خدمات اینترنت و مراکز داده در کشور ایفا نموده است و به عنوان مؤسس گروه شرکت های پارس آنلاین خدمات پهنای باند و مراکز داده را به متقاضیان ارائه می نماید.

شرکت پارس ارتباطات (Pars Telecom) دارنده پروانه SAP

فعالیت خود را در سال 1381 با هدف ایجاد شبکه ای سراسری انتقال داده ها از طریق ماهواره آغاز نمود. این شرکت به عنوان یکی دیگر از شرکتهای گروه با کسب پروانه SAP از سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، روابط گسترده ای با تأمین کنندگان معتبر خدمات ماهواره ای در سطح بین المللی ایجاد کرده و خدمات ارتباط ماهواره ای VSAT را به مجموعه بزرگی از متقاضیان اعم از شرکت ها و سازمان های دولتی و غیردولتی ارائه می نماید.

شرکت پارسان لین ارتباطات (Pars Online Telecommunication) دارنده پروانه FCP

به منظور تأمین و توزیع اینترنت پرسرعت (ADSL2+) در کشور در سال 1382 تأسیس شد. این شرکت با دریافت پروانه PAP ، شبکه اینترنت پرسرعت خود را در تمام استان ها توسعه داده و یکی از عمده ترین ارائه دهندگان خدمات ADSL2+ در کشور محسوب می شود. در سال 1394، شرکت پارس آنلاین ارتباطات جزو اولین شرکت های دریافت کننده پروانه FCP بوده است.

شرکت خدمات تلفنی پارس آنلاین دارنده مجوز VoIP

در سال 1384 با هدف ارائه خدمات مکالمه تلفنی بین المللی تأسیس شد. این شرکت با در اختیار داشتن مجوز انتقال مکالمات تلفنی از داخل به خارج (Origination) و از خارج به داخل (Termination) به عنوان یکی از عمده ترین ارائه دهندگان خدمات تلفنی بین الملل در کشور محسوب می شود.

شرکت خدمات مشاوره ای پارس ارتباطات

با هدف تأمین نیازهای فنی و مهندسی گروه، در سال 1384 تأسیس شد و پروژه های بزرگی همچون طراحی و اجرای ساختمان بزرگترین مرکز داده های اینترنتی (Internet Data Center) خصوصی کشور را در پارک فناوری پردیس در کارنامه خود دارد.

شرکت ارتباطات بین الملل پارس آنلاین (POINT)

این شرکت در سال 1388 با هدف تأمین ارتباطات اینترنت بین الملل از طریق مرزهای کشور تأسیس و فعالیت خود را آغاز نمود.